İnciroğlu Otomotiv A.Ş. - BMW - MINI - Land Rover - Fiat - Alfa Romeo - Jeep - Peugeot - Opel - Citroen- Honda - Chevrolet - 2.El Birinci - www.inciroglu.com.tr

Başarının Tarihçesi

Başarının Tarihçesi

1985 - Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Vedat İNCİROĞLU tarafından şahıs şirketi aracılığı ile ikinci el otomobil, sıfır spot ve ithal araçlar üzerinde çalışmalar yapılmıştır.

1993 - Otomotiv sektöründeki çalışmaları genişletmek ve istihdam sağlamak amacıyla ilk şirketimiz olan İnciroğlu Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. kurulmuştur.

1994 Suzuki markası İnciroğlu Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. bünyesine katılmıştır.

1996 - Mitsubishi markası İnciroğlu Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. bünyesine katılmıştır ve ayrıca İnciroğlu Sigorta ve Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti. şirketi kurularak sigorta sektöründe de hizmet vermeye başlanmıştır.

1998 - Perakendecilik sektöründe faaliyet gösteren İnay Özel Eğitim Turizm ve Petrol Ürünleri şirketi kurulmuş ve Ayakkabı Dünyası Kayseri temsilciliği alınmıştır. 2012 yılına kadar faaliyetine devam etmiştir.

1999 - Lada markası İnciroğlu Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. bünyesine katılmıştır.

2000 Kia ve Nissan markaları İnciroğlu Otomotiv San. Tic. Ltd Şti. bünyesine katılmıştır.

2000 - İnmotor Makine ve Petrol Ürünleri şirketi kurulmuştur.

2002 - Peugeot markası ile bayilik anlaşması yapılarak yetkili satış ve servis hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

2002 - Bir ilke imza atılarak ikinci el araç satışı pazarında 2. El Birinci markası tescil ettirilmiş ve İç Anadolu’nun en büyük ikinci el binek araç pazarına sahip olunmuştur.

2003 IN GROUP marka ismi tescil ettirilerek tüm şirketlerimiz tek bir çatı altında toplanmıştır.

2007 Honda markası İnciroğlu Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti. bünyesine katılmıştır.

2008 Opel ve Chevrolet bayilikleri de bünyemize eklenerek 1994 yılından günümüze ilerleyen süreçte şirketimiz içerisinde yer alan Suzuki, Mitsubishi, Nissan ve Kia bayilikleri grup bünyesinden çıkarılmıştır. Ayrıca İnciroğlu Otomotiv San. Tic. A.Ş. ve İnciroğlu Motorlu Araçlar San. Tic. A.Ş. kurulmuştur.

2009 Tofaş distribütörlüğündeki Fiat markası İnciroğlu Otomotiv San. Tic. A.Ş. bünyesine katılmıştır.

2014 Borusan Otomotiv distribütörlüğünde bulunan BMW, Land Rover ve Mini markaları İnciroğlu Otomotiv San. Tic. A.Ş. bünyesine katılmıştır. Yeni markalarımız için fiziki yapılanma çalışmaları devam etmektedir. 


Dev dünya markaları arasında yer alan bayiliğine sahip olduğumuz 9 markamız, 8 adet anlaşmalı sigorta şirketimiz ve ayrıca faaliyet alanımızla ilgili ek bayiliklerimizle sektöre yön veren, öncü, yenilikçi duruşumuzu sürdürerek başarılı çalışmalarımıza hızla devam etmekteyiz.